1. Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystaniem ze strony zgadzasz się na zapisywanie ciasteczek przez nas. Zapoznaj się z resztą.

Regulaminy DYSKUSJA

Dział DYSKUSJA składa się z kilku podfor, których regulaminy znajdują się poniżej:
Regulamin forum OFF-TOPIC


W forum off-topic obowiązuje regulamin główny forum znajdujący się pod tym linkiem.
 1. Forum off-topic NIE JEST forum ogólnym - zanim założysz tutaj nowy temat zapoznaj się najpierw ze strukturą pEb i zastanów, czy jest to właściwe miejsce. Jeśli czegoś szukasz to masz Poszukiwania, paczki umieszczasz w dziale Giełda, a problemy techniczne z forum zgłaszasz w Feedbacku. Zalecamy również odwiedziny w naszym FAQ. Nie stosowanie się do tego punktu owocuje usunięciem wątku i warnem
 2. Używaj wyszukiwarki - być może ktoś założył już taki temat na forum.
 3. Mniej wartościowe tematy zakładaj w Piaskownicy. W tym podforum jest wyłączone naliczanie postów.
 4. Poprawnie tytułuj wątki tak, aby wiadomo było co znajduje się w środku - wszelkie tematy typu "Pomocy", "Ratunku!!!" będą kasowane, a ich twórca nagradzany warnem
 5. Nie zakładaj bezsensownych wątków w stylu "Jak mam wyczyścić swoje buty?", "Co sądzicie o moim kocie?" - i tak zostaną usunięte.
 6. Zabrania się zakładania tematów w stylu "Zadanie z chemii" itp - forum to nie miejsce na prace domowe; jeżeli masz z tym problem to idź do nauczyciela albo zadzwoń do kolegi który to rozumie. Mam tu na myśli również wszelkie prace licencjackie, inżynierskie, magisterskie, doktoranckie, ankiety, tłumaczenia itd. Wątki łamiące ten punkt będą usuwane, a ich założyciel karany warnem.
 7. Kasacji podlegać będą również tematy dotyczące "magicznych" pomysłów na dochodowy biznes itp. Daruj sobie żmudne pisanie wątków typu "Zarabianie w internecie" z umieszczonymi w nich ref-linkami. Zanim ktoś na nie wejdzie zostaną usunięte, a Ty odpowiednio nagrodzony. Dotyczy to również ofert kupna/sprzedaży - od tego masz Allegro. Za te przewinienia karzemy szczególnie surowo - warnem z dużą ilością punktów karnych lub nawet banem.
 8. Niektóre wypowiedzi mogą zostać uznane za nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Takie tematy oraz posty zostaną oznaczone ikoną W takim wypadku treść postów nie będzie widoczna dla niezalogowanych i osób poniżej 18 roku życia.
 9. Nie spamuj - Twój post MUSI wnosić coś do dyskusji. Nie powinien kopiować wypowiedzi poprzednika, wszelkie poglądy należy poprzeć argumentami. Postaw się w miejscu użytkownika, który szukając odpowiedzi na nurtujące go pytanie musi przekopywać się przez 80 stronicowy wątek, w którym wszystkie posty są takie same. Jeżeli Twoje wypowiedzi znikają to przyczyną najprawdopodobniej jest właśnie ten punkt.
 10. Nie baw się kolorami i rozmiarami czcionek - używaj ich wyłącznie do podkreślenia ważnej części swojej wypowiedzi, a i w tym miej umiar
 11. Staraj się pisać poprawnie po polsku, przestrzegając zasad ortografii, gramatyki i używając polskich liter. PoKeMoNiAsTe WyPoWiEdZi BeNdOm KaSoWaNe. Dotyczy to również postów "uzupełnianych" niekończącymi się ciągami kropek, wykrzykników czy innych znaków interpunkcyjnych oraz emotikonek.
 12. Przestrzegaj netykiety - po drugiej stronie siedzi człowiek który też ma uczucia i własne poglądy i ma do nich takie samo prawo jak Ty. Dotyczy to zwłaszcza wulgarnych wypowiedzi i obrażania innego użytkownika. Za nieprzestrzeganie tego punktu karzemy warnem lub banem.
 13. Odświeżanie starych wątków bez sensownej przyczyny jest zabronione.


Regulamin forum SCENA INTERNETOWA


W forum scena internetowa obowiązuje regulamin główny forum znajdujący się pod tym linkiem.
 1. Reklama jakiegokolwiek serwisu jest zakazana.
 2. Reflinki, czy jakiekolwiek zaproszenia do programów partnerskich generujące profit dla autora będą usuwane. Tyczy się to również odpowiedzi na zadane w temacie pytanie.
 3. Wszelkie linki istotne dla dyskusji umieszczamy w odpowiednich tagach.


Regulamin forum FUN


W forum fun obowiązuje regulamin główny znajdujący się pod tym linkiem.
 1. W tym forum posty nie są naliczane.
 2. Stosujemy zasady netykiety.
 3. Wszelkiego rodzaju spam zostanie usunięty, a autor posta otrzyma ostrzeżenie lub ban.
 4. Niektóre wypowiedzi mogą zostać uznane za nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Takie tematy oraz posty zostaną oznaczone ikoną W takim wypadku treść postów nie będzie widoczna dla niezalogowanych i osób poniżej 18 roku życia.


Regulamin forum BUCKMACHERZY


W forum buckmacherzy obowiązuje regulamin główny znajdujący się pod tym linkiem.
 1. Jednorazowe typy powinny się znaleźć w tym temacie.
 2. Wszelkie typy, którymi chcesz się podzielić powinny być rzetelnie opisane, podane z odpowiednim wyprzedzeniem.
 3. Dublowanie własnych typów jest zakazane.
 4. Linkowanie do typów na zewnętrznym serwisie jest zakazane.


Regulamin forum POKER


W forum poker obowiązuje regulamin główny znajdujący się pod tym linkiem.
 1. Linkowanie do innych serwisów pokerowych jest zabronione. Serwisy linkowane na forum posiadają nasze ID. Wszelkie promocje które załatwiamy z operatorami pokera dotyczą tylko i wyłącznie graczy pochodzących z naszych linków. Zakazane jest linkowanie na forum do jakichkolwiek operatorów z innym ID niż naszym oraz do innych serwisów poświęconych grze poker. Dział dotyczy konstruktywnej rozmowie na temat strategii i reguł gry w pokera.
 2. Publikowanie własnych promocji oraz RakeBack jest zakazane. To forum nie służy reklamie własnych promocji, będzie to traktowane jako spam. Ponieważ mamy własne umowy z Pokerroomami, promocje i RakeBack są zabronione, aby nie narażać naszych warunków.
 3. W dziale poker umieszczamy wyłącznie tematy dotyczące pokera. Inne tematy traktujące o ruletce, czy grze w makao będą usuwane.
 4. Informowanie o konkursach, czy nagrodach w jakichkolwiek turniejach pokerowych jest zakazane.
 5. Wszelkie oferty opracowań na temat pokera powinny zawierać ich pełne wersje.
 6. Wszelkie linki istotne dla dyskusji umieszczamy w odpowiednich tagach.


Regulamin forum SPORT


W forum sport obowiązuje regulamin główny znajdujący się pod tym linkiem.
 1. Należy stosować się do hierarchii forów podczas zakładania tematów. Każdy nowy wątek powinien być założony w odpowiednim dla niego podforum.
 2. Linki polecające do jakichkolwiek gier sportowych są zakazane.
 3. Reklamowanie stron, blogów, forów jest zakazane.
 4. Wszelkie linki istotne dla dyskusji umieszczamy w odpowiednich tagach.


Regulamin forum MOTORYZACJA


W forum motoryzacja obowiązuje regulamin główny znajdujący się pod tym linkiem.
 1. Należy stosować się do hierarchii forów podczas zakładania tematów. Każdy nowy wątek powinien być założony w odpowiednim dla niego podforum.
 2. Wątki dotyczące kupna / sprzedaży czegokolwiek są zakazane.
 3. Tematy w podforum literatura / programy stanowiące ofertę jakiegokolwiek dobra powinny zawierać wyłącznie jego pełną wersję.
 4. Wszelkie linki istotne dla dyskusji umieszczamy w odpowiednich tagach.


Regulamin forum POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO


Wstęp:

Szczególny nacisk kładziemy na szeroko pojętą wolność słowa i poglądów. Jesteśmy otwarci na każdy światopogląd, czy to wyrażany w oparciu o wiarę, opcję polityczną lub własne przekonania. Pamiętaj, że wszelkie czytane przez Ciebie wypowiedzi są wyrażeniem opinii ich autorów i masz prawo się z nimi nie zgadzać oraz krytykować,ale pisząc na forum jesteś zobligowany szanować prawo do-nawet najbardziej kontrowersyjnych-poglądów rozmówców.


W forum polityka i społeczeństwo obowiązuje regulamin główny znajdujący się pod tym linkiem.
 1. "Polityka i Społeczeństwo" z definicji jest działem kontrowersyjnym i budzącym pewne emocje. Mimo dużej tolerancji dla wolności słowa istnieje pewna granica, której jako użytkownik forum, pisząc posty zobowiązany jesteś przestrzegać. Dlatego pamiętaj o tym, że:
  • Nie możesz obrażać/poniżać innych użytkowników, szczególnie za ich poglądy polityczne/religię/rasę/przynależność do grupy społecznej.
  • Nie wolno Ci nawoływać do nienawiści lub czynów karalnych.
  • Pomówienia, bezpodstawne oskarżenia, czyli potocznie mówiąc "plotki/wycieczki osobiste" kierowane pod adresem rozmówcy będą usuwane, a ich autor zostanie ukarany banem, którego długość będzie zależna od charakteru wypowiedzi.
  • Posty sklasyfikowane przez moderatora jako nie zawierające merytorycznej treści, bez argumentów zostaną usunięte.
 2. Przypominamy o zakazie pisania postów pod swoim postem, używania wulgaryzmów, wypowiedzi rasistowskich bądź obelżywych.
 3. Takie "akcje" będą karane szczególnie surowo. Niektóre wypowiedzi mogą zostać uznane za nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Takie tematy oraz posty zostaną oznaczone ikoną W takim wypadku treść postów nie będzie widoczna dla niezalogowanych i osób poniżej 18 roku życia.
 4. Tworząc nowy wątek pamiętaj, by nadać mu sensowy tytuł, dający jasno do zrozumienia czego tyczy się dyskusja. Moderacja zastrzega sobie prawo do zmiany nazwy tematu, w przypadku, gdy uzna, że pierwotny jest niezrozumiały.
 5. Należy pamiętać także, że forum to, jako dział DYSKUSYJNY, wymaga, aby pierwszy post w temacie wprowadzał w dyskusję. Poczytać wiadomości na różnych serwisach może i umie każdy, stąd tworząc nowy wątek należy nadać mu merytoryczne uzasadnienie. Zabrania się suchego kopiowania i wklejania znalezionych w internecie informacji, bez choćby kilku słów stosownego komentarza.
 6. Ban i warn w dziale "Polityka i Społeczeństwo" nakładany jest na fizyczną osobę siedzącą po drugiej stronie monitora. Wracanie w innej postaci na forum i dalsze łamanie regulaminu jest surowo zabronione.

Podsumowanie:

Niniejszy Regulamin powstał w oparciu o opinię Użytkowników forum peb.pl, wyrażanych zwłaszcza w temacie "Gdzie kończy się wolność słowa?".
Za pomoc wszystkim, którzy zabrali głos w dyskusji serdecznie dziękujemy.
Jeżeli po lekturze tego dokumentu jesteś pewny/a, że chcesz oraz potrafisz podjąć dyskusję na określonych w nim zasadach, zapraszamy.


Jednocześnie informujemy, iż moderatorzy działu "Polityka i Społeczeństwo" zobowiązują się do obiektywizmu względem oceny wypowiedzi Użytkowników.

 • Forum PEBx.pl · PEB.pl

  Nasza społeczność istnieje od ponad 10 lat i daje bezstronniczo możliwość krytycznej wymiany zdań, doświadczeń oraz ciekawostek w sieci.
  Dotychczas znani jako PEB.pl, jednak po długo zamierzanej modernizacji z okazji 10-lecia istnienia podkreśliliśmy nową erę domeną PEBx.pl.
  Dbamy o Twoje bezpieczeństwo i szyfrujemy wszelką komunikację z serwerem za pomocą SSL/TLS.
 • Polub nas na Fejsie