1. Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystaniem ze strony zgadzasz się na zapisywanie ciasteczek przez nas. Zapoznaj się z resztą.

[MF] Reportaże Radiowe (nagrodzone, wyróżnione)

Dyskusja w 'dokumenty' rozpoczęta przez użytkownika adjektiv, 21 Listopad 2008.

 1. adjektiv

  adjektiv
  Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  24 Luty 2008
  Wiadomości:
  30
  W giełdzie:
  24
  W niniejszym poście będą zamieszczane tylko te reportaże radiowe, które zostały nagrodzone, wyróżnione, bądź polecone przez jury konkursowe. Często te same reportaże są niejednokrotnie wiele razy nagradzane w ciągu jednego roku - w takim przypadku umieszczam je tylko jeden raz w jednym z konkursów. Kolekcja jest niepełna, wielu dokumentów nie udało się już odnaleźć.

  ogólnym hasłem jest: up4Audioksiazki!
  kompresja: 7-zip*

  *Przy niektórych wersjach archiwizera rar czy zip mogą występować problemy ze ściągnięciem. Dla pewności zainstalować lepiej na czas uploadu Open source 7-zip. Sorry za utrudnienia.

  A. D 2007
  Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich 2007
  „Skończyliśmy z panem, czyli rolnik w państwie prawa”-

  Ewa Szkurłat-Adamska,
  19,5 MB, 27'42'',
  Polskie Radio Kraków
  „za reportaż ukazujący bezsilność zwykłego obywatela wobec machiny urzędniczej, świetnie udokumentowany i przejrzyście skonstruowany”.
  O tym jak działa ta instytucja przekonał się rolnik spod Nowego Sącza i Ewa Szkurłat, która podjęła się interwencji w jego sprawie. Przedłużanie terminów załatwiania sprawy, pomyłki w urzędowych pismach, swobodna interpretacja przepisów prawa i duże poczucie bezkarności. To obraz ARiMR , który wyłania się z reportażu "Skończyliśmy z panem czyli rolnik w państwie prawa". Zapraszamy do słuchania.

  "Czy ktoś nas słyszy?"
  Alicja Grembowicz
  • pełna wersja reportażu:
  12 MB, 26 min.

  Spotkanie z Józefem Szajną, wybitnym scenografem, reżyserem teatralnym. Józef Szajna o sobie, sprawach najważniejszych i dziełach, które stworzył.

  "Kropla"
  Magda Skawińska
  • pełna wersja reportażu:
  11 MB, 25 min.

  W dniach 23-29 kwietnia trwać będzie Pierwszy Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Choć w statystykach spada liczba zabitych i rannych w wypadkach komunikacyjnych to i tak ten, kto dużo jeździ ma wrażenie, że na drogach trwa walka o życie. Nadmierna prędkość, alkohol, nieumiejętności i coraz częściej podkreślane czynniki psychiczne nadal doprowadzają do wypadków. Niewiele osób potrafi przyznać się, że nie ma wybitnych umiejętności prowadzenia samochodu. Większości kierowców wydaje się, że są mistrzami kierownicy. Niewielu chce się doszkalać.
  25.04.2007, 17.30 Środa, Program 1

  "Nasza Simona" -

  Kochała ludzi i zwierzęta, cieszyła się ich wzajemnością. Jej codzienne gawędy "Dlaczego w trawie piszczy" uczyły nas, że człowiek i przyroda tworzą jedność. Dla wielu z nas była najlepszym nauczycielem, który pomagał zrozumieć otaczający nas świat.
  I choć już nie ma Jej wśród nas - pozostały Jej mądre i barwne opowieści, które niezmiennie cieszą się zainteresowaniem słuchaczy.
  Najciekawsze - wybrane przez prof. Simonę Kossak - prezentujemy na tej stronie. Na życzenie słuchaczy gawędy Simony Kossak "Dlaczego w trawie piszczy" powtarzamy również w programie Radia Białystok.
  W październiku ub.r. we wsi - nomen omen - Studzianki (woj. lubelskie) doszło do sensacyjnego zdarzenia, przez niektórych nazwanego nawet cudem. 74-letnia kobieta wpadła do znajdującej się w polu niezabezpieczonej studni i przeżyła tam 5 dni. Po odnalezieniu była w zaskakująco dobrej formie, podkreślała, że teraz wreszcie zamieszka u córki w Lublinie. Reporterkę zaintrygowały te właśnie słowa.

  "Awantura o Asię"
  Patrycja Gruszyńska - Ruman
  • pełna wersja reportażu:
  12 MB, 27 min.

  "Awantura o Asię" - (Nagroda stypendialna im. Jacka Stwory i nominacja na Prix Europa 2008) Reportaż przedstawia wpływ niezdrowej relacji matki do syna. Na jego późniejsze związki z kobietami, a ostatecznie na małżeństwo i nową rodzinę. Pełna nadopiekuńczej miłości matka nigdy nie zaakceptowała synowej, a po śmierci syna usiłowała przejąć emocjonalną i prawną kontrolę nad wnuczką. Reportażystka ukazuje dylematy, rozterki i konflikt uwikłanych w tę sytuację bohaterów oraz balast emocjonalny jakim obciążony jest mały człowiek na skutek wyborów dorosłych.
  26.10.2008, 17.30 Niedziela, Program 1

  nagroda XVII Festiwal Mediów "Człowiek w Zagrożeniu":
  [2007.04.24] Studnia - Katarzyna Michalak 29'50''
  [Radio Lublin]
  W październiku ub.r. we wsi - nomen omen - Studzianki (woj. lubelskie) doszło do sensacyjnego zdarzenia, przez niektórych nazwanego nawet cudem. 74-letnia kobieta wpadła do znajdującej się w polu niezabezpieczonej studni i przeżyła tam 5 dni. Po odnalezieniu była w zaskakująco dobrej formie, podkreślała, że teraz wreszcie zamieszka u córki w Lublinie. Reporterkę zaintrygowały te właśnie słowa.
  Kod (Text):

  http://www.mediafire.com/?nnyjmzkzmjj
   
  mp3
  64 kbps
  83.03 MB


  Grand Press 2007
  01.01.2008
  Alicja Grembowicz laureatka nagrody Grand Press 2007 w kategorii "Reportaż radiowy".

  LAUREAT: „Snajper Louis” – reportaż Alicji Grembowicz (emisja: Program I Polskiego Radia) o byłym żołnierzu z Wietnamu. Jego wspomnienia są przestrogą dla wszystkich, którzy nie rozumieją, że wojna zmienia duszę człowieka.
  NOMINOWANI:
  1/ „Bajka” – reportaż Angeliki Kuźniak i Magdaleny Skawińskiej ( emisja: Program I Polskiego Radia) o miłości między Niemką Elvirą i Polakiem Fortkiem, która przetrwała 60 lat.
  2/ „O każdy oddech” – reportaż Cezarego Galka (Polskie Radio Zachód) ukazujący sytuację ludzi sparaliżowanych. Niektórzy – jak chory od 14 lat Janusz – proszą o eutanazję.
  3/ „Cudowny przypadek” – reportaż Patrycji Gruszyńskiej-Ruman ( emisja: Program III Polskiego Radia) o ubogim, który za pieniądze uzyskane ze sprzedaży puszek i butelek robi paczki i wysyła biednym rodzinom.

  "Snajper Louis"
  Alicja Grembowicz
  • pełna wersja reportażu:
  12 MB, 26 min.

  Louis Jurkowlaniec jest synem polskiego emigranta, który wraz z rodziną w 1950roku znalazł się w USA. W wieku 19 lat wstąpił do armii. Służba wojskowa miała być biletem wstępu na studia a stała się przepustką do Wietnamu. Skierowany na rok, spędził trzy lata na wojnie, która zmieniła jego życie na zawsze.
  14.03.2007, 17.30 Środa, Program 1

  "Bajka"
  Angelika Kużniak i Magda Skawińska
  • pełna wersja reportażu:
  11 MB, 26 min.

  Nagroda im. Witolda Zadrowskiego w Ogólnopolskim Konkursie na reportaż "MELCHIORY" 2006. Przepiękna opowieść o miłości Polaka i Niemki, których przed ponad 50 laty rozdzieliła historia.
  23.05.2007, 17.30 Środa, Program 1

  „O każdy oddech”
  01.04.2007 godz. 9.05
  autor: Cezary Galek.

  Reportaż nominowany do nagrody GRAND PRESS 2007. Historia Janusza Świtaja walczącego o prawo do eutanazji poruszyła całą Polskę i sprowokowała dyskusję nie tylko na temat prawa do śmierci osób pozostających w takiej sytuacji

  "Cudowny przypadek"
  Patrycja Gruszyńska Ruman
  • pełna wersja reportażu:
  6,6 MB, 14 min.

  Pana Mikołaja można spotkać na warszawskich ulicach. Zbiera puszki i makulaturę. Z pozoru nie różni się niczym od kloszardów. Jednak w jego zachowaniu tkwi pewna tajemnica. Czym zajmuje się naprawdę i dlaczego obrał taką drogę?
  14.05.2007, 18.15 Poniedziałek, Program 3

  Kod (Text):

  http://www.mediafire.com/?ywyzwhz3tcm
   
  mp3 64 kbps
  78.97 MB


  [reportaż] A.D. 2007 - konkurs BOŚ, Melchiory 2007, XXII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanow


  "Korzenie i skrzydła"
  Urszula Żółtowska-Tomaszewska
  • pełna wersja reportażu:
  5,6 MB, 12 min.

  Młodzi, świetnie wykształceni chcą mieszkać w Bałtowie, gminnej wsi koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Swoją karierę zawodową także wiążą z tym miejscem, miejscem, które w ciągu kilku lat przeszło niesamowitą metamorfozę. W zapyziałej wsi narodziło się turystyczne city. To wszystko dzięki dinozaurom , młodym zapaleńcom i miejscowym przedsiębiorcom, ale wszystko zaczęło się od dinozaurów?.
  28.11.2007, 18.15 Środa, Program 3

  [2008.04.14] Dziewczynka z billboardu - Jolanta Rudnik
  [Radio Koszalin]
  Reportaż opowiada o dziewczynce, której postać pojawiła się w ubiegłym roku na bilbordzie w Koszalinie. Jest to także opowieść o jej bliskich, o tym jak zmienił się świat wokół nas i próba szukania odpowiedzi na pytanie dlaczego dziewczynka ta po raz kolejny pojawiła się w centrum Koszalina.

  "Grande znaczy Wielki"
  Dorota Fredro Boniecka
  • pełna wersja reportażu:
  12 MB, 26 min.

  Pan Norbert Piotrowski ma 46 lat. Od ponad dziesięciu lat jest osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim. W 1995 roku przeszedł udar mózgu. Jakiś czas po udarze, pozbawiony był jakiegokolwiek kontaktu ze światem. Dzięki swojej determinacji i sile ducha udało mu się dojść do stanu, który pozwolił mu na realizację życiowego marzenia. Najpierw (dwa lata temu) przejechał samodzielnie na wózku inwalidzkim drogę z Warszawy do Częstochowy. A w tym roku pokonał drogę z Polski do Rzymu. Podróżował z nim dziewiętnastoletni wolontariusz Łukasz Kornega - podopieczny Stowarzyszenia "Otwarte Drzwi". Stowarzyszenie pomogło mu na wyjście z bezdomności i powrót do życia społecznego. Reportaż opowiada historie dwojga ludzi, którzy wzajemnie siebie wspierając i doskonaląc wnoszą w swoje życie nowe wartości.
  29.11.2006, 17.30 Środa, Program 1

  Kod (Text):

  http://www.mediafire.com/?mt2zzj3yjja
   
  mp3 64 kbps
  36.45 MB

  Polskie Radio | Studio Reportażu 2007 - reportaż Grand Prix KRRiT Konkurs

  [​IMG]
  * "Nigdy się nie poddawaj" - Wilczyńska Toczko Hanna »11,6 MB
  * "Teczki" - Wasilewska Wanda »8,44 MB
  * "Podarowana" - Walentyn Żaneta »11,04 MB
  * "Tygrys i Komar 2006" - UZDANSKA Elżbieta »10,42 MB
  * "Skończyliśmy z panem" - Szkurłat Adamska Ewa »12,62 MB
  * "Tajemnica czaszki z Katynia" - Sekudewicz Anna »13,67 MB
  * "Kobiety z Worońca" - Sawicka Małgorzata »12,75 MB
  * "Przypadek o imieniu BAŚKA" - Rokicka Agata »14,11 MB
  * "Rozłączeni" - Nowak Katarzyna, Szwedowska Joanna »13,05 MB
  * "Gdzie jest mój Londyn" - Leszczynska Roma »11,78 MB
  * "Bajka" - Kuzniak Angelika, Skawinska Magda »11 MB
  * "Jędrek" - Juchnowska Dorota »10,61 MB
  * "Warstwy pamięci" - Hemperek Monika »17,91 MB
  * "Zatrzymany czas" - Grembowicz Alicja »12,58 MB
  * "Po tamtej stronie" - Galek Cezary »14,37 MB
  * "Marsz żywych" - Dedo Henryk, Kasperczak Waldemar »15,44 MB
  * "Z miłości" - Hanna Bogoryja Zakrzewska »8,19 MB
  * "Kandydat" - Anna Bogdanowicz »13,08 MB

  Kod (Text):

  http://www.mediafire.com/?dm5zzgqn0ny
  http://www.mediafire.com/?ldnztqtyo2t
  http://www.mediafire.com/?zt5n2zznj1t
   
  mp3 64 kbps
  222 MB
   
  #1 adjektiv, 21 Listopad 2008
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 11 Marzec 2018
 2. Sponsor

 3. adjektiv

  adjektiv
  Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  24 Luty 2008
  Wiadomości:
  30
  W giełdzie:
  24
  A. D. 2006

  ogólnym hasłem jest: up4Audioksiazki!
  kompresja: 7-zip*

  *Przy niektórych wersjach archiwizera rar czy zip mogą występować problemy ze ściągnięciem. Dla pewności zainstalować lepiej na czas uploadu Open source 7-zip. Sorry za utrudnienia.

  Polskie Radio | Studio Reportażu 2006 - Grand Prix KRRiT 2006
  [​IMG]


  Kod (Text):

  http://www.mediafire.com/?owjmtj2o4ky  70 MB
  http://www.mediafire.com/?yn2z5tytojy  53.76 MB
   
  mp3
  64 kbps
  122 MB

  Nagrodzone reportaże A.D. 2006 - Melchiory, Wspólna Europa, XXI Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów

  Kod (Text):

  http://www.mediafire.com/?ttn0xdjw52z
   
  mp3
  64 kbps
  55.66 MB
   
 4. adjektiv

  adjektiv
  Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  24 Luty 2008
  Wiadomości:
  30
  W giełdzie:
  24
  Cezary Galek
  zbiór nagrodzonych reportaży autora...

  Cezary Galek - dziennikarz Polskiego Radia Zachód w Zielonej Górze, gdzie kieruje Redakcją Reportażu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu i wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych nagród dziennikarskich.


  Reportaż Cezarego Galka - "Lekcja anatomii dr Hagensa". Nagrody: Ogólnopolski Konkurs dziennikarski "Czarno na białym" Lublin 2005, Grand Prix KRRiTV 2005. Materiał dotyczy pomysłu zbudowania instytutu, w którym miały być preparowane ludzkie zwłoki.

  Reportaż Cezarego Galka - "Niemcy wracają na swoje". Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarzy 2001. Dziennikarz drąży problem relacji między wracającymi Niemcami a ludnością polską na przykładzie pałacu w Łomnicy (Schloss Lomnitz). Niemcy w pałacu urządzili hotel i stworzyli sobie w nim własną dawną i nową ojczyznę.

  Reportaż Cezarego Galka - "Tablice pamięci". Najlepszy reportaż w Ogólnopolskim Konkursie "Pogranicze" - Olsztyn 2006.

  Reportaż Cezarego Galka - "Życie naznaczone". Nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie Medialnym "Oczy Otwarte" - Warszawa 2006.

  Reportaż Cezarego Galka - "Co się zdarzyło w Sprembergu?". Nagrody: Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Pogranicze" - Olsztyn, Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarzy 2005.

  Reportaż Cezarego Galka - "Dom pod aniołami". Nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie Medialnym "Oczy otwarte" - 2005.

  Reportaż Cezarego Galka - "To coś". Nominowany w kategoriach Dziennikarz Roku i Reportaż Roku, Ogólnopolskiego Konkursu Melchiory 2005.

  Reportaż Cezarego Galka - "Znajdziesz mnie w szeptach traw". Grand Prix KRRiTV, 2002.

  Reportaż Cezarego Galka - "Polacy i Żydzi". Nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie na Reportaż Radiowy o Mniejszościach Narodowych i Etnicznych. Rzeszów 2001.

  "Kołysanka dla Brajana" - NAGRODY PREMIOS ONDAS BARCELONA 2006 i GRAND PRESS 2006 Historia 6-letniego Brajana Chlebowskiego z Łodzi poruszyła całą Polskę. Podczas pożaru spowodowanego przez własnego ojca, powiadomił telefonicznie o zagrożeniu straż pożarną ratując w ten sposób innych. Prawdopodobnie dzięki temu udało się bez ofiar ewakuować wszystkich mieszkańców płonącej kamienicy z wyjątkiem... Brajana, który został sam w odciętym przez płomienie pokoju, płacąc najwyższą cenę za bezmyślność ojca. Ciąg dalszy tej historii dopisało życie. Organy chłopca oddane przez rodziców do przeszczepu uratowały życie innym dzieciom, a rozpaczająca po stracie syna matka odzyskała wiarę w sens swojej dalszej egzystencji. Reportaż jest opowieścią o ludzkich wartościach i postawach, których prawdziwość weryfikuje życie. Brajan w pewnym sensie żyje nadal, tak długo jak pamięć tych, którym podarował nadzieję.

  Kod (Text):

  http://www.mediafire.com/?m0zmiyzdziz
  http://www.mediafire.com/?eguq2m2acnm
   
  mp3
  64 kbps
  140 MB
  kompresja: 7-zip*

  *Przy niektórych wersjach archiwizera rar czy zip mogą występować problemy ze ściągnięciem. Dla pewności zainstalować lepiej na czas uploadu Open source 7-zip. Sorry za utrudnienia.
   
 5. adjektiv

  adjektiv
  Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  24 Luty 2008
  Wiadomości:
  30
  W giełdzie:
  24
  A.D. 2005

  Reportaże: Grand Press, Melchiory, Prix Europa

  "Wojna Legend - czyli zaduma nad życiem Anny Walentynowicz"
  Janina Jankowska i Magda Skawińska
  • pełna wersja reportażu:
  6,8 MB, 40 min.

  GRAND PRESS 2005 w kategorii "Reportaż radiowy"! Postać Anny Walentynowicz - jej życie, działalność opozycyjna, konflikt z Lechem Wałęsą. Autorki wykorzystały nagrania Janiny Jankowskiej z sierpnia 1980 roku.
  14.12.2005, 22.05 Środa, Program 3

  "Już po Smęcinie"
  Grażyna Preder
  • pełna wersja reportażu:
  3,3 MB, 19 min.

  Smęcino jest typową wsią popegeerowską - pełną biedy, bezradności, bez jakichkolwiek perspektyw rozwoju. Atrakcją wsi mógł być zabytkowy pałac, został jednak sprzedany nabywcy, który się nim nie interesuje. Miejscowi natomiast szybko rozebrali piękną budowlę, rozgrabili ją w biały dzień, na oczach wszystkich? Czy bardziej żałować ludzi, którzy kradli dla zysku i z biedy, czy bardziej pałacu, po którym wkrótce nie będzie śladu?.
  09.05.2006, 19.15 Wtorek, Program 1

  "Wagon"
  Małgorzata Sawicka
  • pełna wersja reportażu:
  2,3 MB, 13 min.

  W 25-tą rocznicę strajków w Lublinie, które zapoczątkowały w Polsce wielką falę protestów zakończoną powstaniem Solidarności, Akademia Obywatelska działająca przy Teatrze NN zamieniła dworzec kolejowy na dworzec historii, a dworcowy radiowęzeł stał się radiem pamięci. 17 lipca salonka z młodymi ludźmi, którzy nagrywali wywiady z działaczami Solidarności wyruszyła w podróż po Polsce. Około 17 sierpnia wagon ma dotrzeć do Gdańska - kolebki Solidarności. O celu tej wyprawy opowiada reportaż. Natomiast aktualne położenie wagonu można sprawdzić na stronie internetowej wagon.lublin.pl
  11.08.2005, 20.07 Czwartek, Program 1

  "Zobaczyć wszystko, dojść wszędzie"
  Katarzyna Michalak
  • pełna wersja reportażu:
  5 MB, 30 min.

  Opowieść o miłości. Miłości kobiety i mężczyzny. Żony i męża. Dwojga, którzy stali się całością - i nie są to puste słowa? Reportaż przedstawia szczęśliwe, zakochane małżeństwo dwojga niepełnosprawnych ludzi. On - niewidomy - pomaga się jej poruszać. Ona jest jego oczami.
  27.03.2006, 19.10 Poniedziałek, Program 1

  PRIX EUROPA 2005 - "Chłopcy z Wygnanki"
  Katarzyna Michalak i Monika Hemperek.
  • pełna wersja reportażu:
  5,2 MB, 30 min.

  W cichej przygranicznej wiosce Wygnanka rozgrywa się dramat trojga młodych ludzi. Na skutek zawodu miłosnego 28-letni Mirek mści się na rywalu doprowadzając do jego śmierci. Nikt nie może pojąć, jak w miłym i uczynnym chłopaku mógł obudzić się demon zbrodni. Autorki poznając historię tragicznej miłości, odkrywają wewnętrzne napięcia i konflikty młodzieży mieszkającej na wsi okresu transformacji. Jest to rzeczywistość ludzi rozdartych między tradycją a nowoczesnością, między prawdziwością uczuć a światem wykreowanym przez media. Audycja otrzymała główną nagrodę na tegorocznym międzynarodowym festiwalu Prix Europa w kategorii reportażu radiowego.
  07.11.2005, 19.10 Poniedziałek, Program 1

  Kod (Text):

  http://www.mediafire.com/?ncngmkcjnym
   
  mp3
  64 kbps
  20.31 MB
  kompresja: 7-zip*

  *Przy niektórych wersjach archiwizera rar czy zip mogą występować problemy ze ściągnięciem. Dla pewności zainstalować lepiej na czas uploadu Open source 7-zip. Sorry za utrudnienia.
   
 6. adjektiv

  adjektiv
  Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  24 Luty 2008
  Wiadomości:
  30
  W giełdzie:
  24
  A.D. 2008

  Patrycja Gruszyńska - Ruman laureatką nagrody głównej na XVIII Festiwalu "Człowiek w Zagrożeniu"

  Studio Reportażu i Dokumentu prezentuje
  Małgorzata Raducha
  • pełna wersja reportażu:
  19 MB, 42 min.

  Reportaż „Kropla” Magdaleny Skawińskiej ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zwyciężył w konkursie „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze” ogłoszonym przez Radio Kielce dla dziennikarzy z całej Polski.

  "Kropla"
  Magda Skawińska
  • pełna wersja reportażu:
  11 MB, 25 min.

  Urszula Żółtowska - Tomaszewska laureatką NAGRODY GŁÓWNEJ w konkursie "Równe i równiejsi"

  "Praca, czy dziecko"
  Urszula Żółtowska-Tomaszewska
  • pełna wersja reportażu:
  12 MB, 26 min.

  Kod (Text):

  http://www.mediafire.com/?rdhdwzdjwzw
   
  mp3
  41.63 MB
  spakowane bezpłatnym 7-zip
  passw: up4Audioksiazki!
   
 7. adjektiv

  adjektiv
  Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  24 Luty 2008
  Wiadomości:
  30
  W giełdzie:
  24
  „Kazimierz 2008” XIV Ogólnopolski Przegląd Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu i dokumentu


  Studio Reportażu i Dokumentu prezentuje
  Janusz Deblessem
  • pełna wersja reportażu:
  25 MB, 56 min.

  "Modlitwa Zapomnianej" - Dorota Hałasa, Katarzyna Michalak "Modlitwa Dziewicy" Tekli Bądarzewskiej - Baranowskiej - to utwór, który wędruje po świecie od prawie 150 lat. Potrafi go zanucić każde japońskie dziecko. W anglojęzycznej "Wikipedii" napisano, że jest to najlepiej sprzedający się utwór fortepianowy wszechczasów. W Polsce " Modlitwa Dziewicy " i jej kompozytorka Tekla Bądarzewska - Baranowska są zupełnie zapomniane. Z pewnością przyczynili się do tego wyjątkowo zjadliwi krytycy, którzy okrzyknęli młodzieńczy utwór pianistki - symbolem kiczu. To zapewne wpłynęło na odbiór jej późniejszej twórczości. Ta twórczość powraca do nas po wielu latach, z odległej Japonii. Wydaje się, że warto " wskrzesić " Teklę - artystkę, żonę i matkę, która tworzyła w niesprzyjającym kobietom - artystkom czasie.
  24.03.2008, 23.05 Poniedziałek, Program 1


  "Mlecze na łące" - reportaż Andrzeja Guzowskiego
  30 października 2008 11:15, 22:40
  Największa tragedia, jaka może zdarzyć się ludziom, to taka, kiedy umiera im dziecko. Każda śmierć kogoś bliskiego jest bolesnym ciosem, ale ta jest szczególnie okrutna, bo burzy naturalny porządek rzeczy. To przecież dzieci powinny chować rodziców, a nie rodzice dzieci.

  Jak zmierzyć się z taką sytuacją? Bohaterka reportażu kilka lat temu pochowała swoją córeczkę i to właśnie ona musiała własne dziecko do umierania przygotować...


  "Ja ojciec, ja syn" - Anna Dudzińskia
  Śląska historia Ciężko jest żyć nie znając grobu własnego ojca, jeszcze ciężej gdy pamięć o nim jest czymś wstydliwym, ukrywanym. A taki los dotknął wiele śląskich rodzin, podzielonych i gnębionych w czasie wojny i wzgardzonych po wojnie. Kim byli, wcielani na siłę do niemieckiego wojska, zmuszani często do walki z własnymi rodakami, ludzie stamtąd? W reportażu Anny Dudzińskiej "Ja ojciec, ja syn" odnajdziemy przejmującą śląską historię i wiele trudnych pytań. Dziś w klubie Trójki reportaż i rozmowa na ten temat, na którą zaprasza - Dariusz Bugalski.

  "Balet dla B-bojów"
  Katarzyna Błaszczyk
  • pełna wersja reportażu:
  5,9 MB, 13 min.

  Ich kariera rozpoczęła się prawie jak w amerykańskim filmie. Tyle tylko, że ulica, na której trenowali nie znajdowała się na Bronksie, ale na Zweice - jednej z dzielnic Chorzowa. W jaki sposób trafili do baletu?proszę posłuchać.
  29.04.2008, 18.15 Wtorek, Program 3

  "Dobry chłop bez laski" - Konrad Stanglewicz i Małgorzata Nabel

  Jest to ironiczna a czasem zabawna opowieść o człowieku, który potyka się, upada, wstaje i idzie dalej.

  Przeżyłam (Rzeź Wołyńską)
  Adrian Chimiak
  Ci, którzy poznali dramat Wołynia lat czterdziestych ubiegłego wieku nie mogą uwierzyć, że stało się to tak niedawno, że bestialstwo i ludobójstwo to nie historia mrocznego średniowiecza. Wciąż żyją ludzie, którzy byli w centrum wydarzeń i chcą o tym przed śmiercią opowiedzieć światu. Więcej w reportażu Adriana Chimiaka: "Przeżyłam (Rzeź Wołyńską)"
  Ze względu na drastyczne elementy zawarte w reportażu mogą go wysłuchać tylko osoby pełnoletnie.

  Pył z bagdadzkich ulic - Monika Malec
  [Radio Lublin]
  Podporucznik Bartosz Orzechowski zginął broniąc życia polskiego ambasadora podczas zamachu w Bagdadzie. Jest 27. Polakiem poległym w wojnie w Iraku. Najbliżsi uważają, że do tej śmierci doszło przez zaniedbania. Rozpamiętują najlepsze chwile wspólnego życia.

  Kod (Text):

  http://www.mediafire.com/?muwywmiugmo
   
  49.55 MB

  Kod (Text):

  http://www.mediafire.com/?dqokza3hmed
   
  69.03 MB

  Format: mp3
  kompresja: 7-zip (free)
  haslo: up4Audioksiazki!
   

REGULAMIN FORUM REGULAMIN DZIAŁU GIEŁDA REGULAMIN PODFORUM DOKUMENTY

Poleć tę stronę

 • Forum PEBx.pl · PEB.pl

  Nasza społeczność istnieje od ponad 10 lat i daje bezstronniczo możliwość krytycznej wymiany zdań, doświadczeń oraz ciekawostek w sieci.
  Dotychczas znani jako PEB.pl, jednak po długo zamierzanej modernizacji z okazji 10-lecia istnienia podkreśliliśmy nową erę domeną PEBx.pl.
  Dbamy o Twoje bezpieczeństwo i szyfrujemy wszelką komunikację z serwerem za pomocą SSL/TLS.
 • Polub nas na Fejsie