1. Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystaniem ze strony zgadzasz się na zapisywanie ciasteczek przez nas. Zapoznaj się z resztą.

Przedstawiamy Ciekawe Kapele :)

Dyskusja w 'muzyka, koncerty, teatr' rozpoczęta przez użytkownika alagor, 8 Wrzesień 2008.

 1. alagor

  alagor
  Senior Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  21 Kwiecień 2006
  Wiadomości:
  124
  W giełdzie:
  0
  Witam! Wpadłem na taki oto pomysł że każdy przedstawia swoje ulubione kapele, może takie troszkę mniej znane, przedstawienie powinno się odbywać według szablonu:

  Gatunek Muzyczny
  Nazwa Kapeli
  Krótkie Bio
  Dyskografia
  Video z youtube z ulubiona piosenka.
  1post, jeden zespół :)

  To ja zacznę
  :)
  Gatunek:
  Rock/ Hard Rock

  Nazwa: Three Days Grace

  Bio:
  Three Days Grace powstał w 1997 r. w Norwood, Ontario w Kanadzie. W skład zespołu wchodzili:
  * Adam Gontier (wokal, gitara)
  * Brad Walst (gitara basowa)
  * Neil Sanderson (perkusja)
  * potem dołączył do nich drugi gitarzysta Barry Stock.

  Chłopcy grali już ze sobą dużo wcześniej, bo od 1992. Wtedy ich zespół nazywał się Groundswell. Grupa przeniosła się z Nortwood do Toronto i tam spotkali Gavina Browna. Brown pomógł chłopakom w wydaniu ich pierwszego albumu, zatytułowanego „Three Days Grace”, który ukazał się w 2003 r. Album szybko wskoczył na najwyższe miejsca kanadyjskich list przebojów. Zawiera min. piosenkę „(I Hate) Everything About You”, która także stała się numerem jeden na listach przebojów nie tylko w Kanadzie ale także w Stanach. Kolejny singel „Just Like You” także stał się numerem jeden. Tak samo jak kolejny „Home”.

  Dyskografia: 2003 - Three Days Grace
  2006 - One X
  koniec 2008/wiosna 2009 - ?
  Video: [youtube]6rQmXAs5lN0[/youtube]
   
 2. Sponsor

   
 3. alagor

  alagor
  Senior Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  21 Kwiecień 2006
  Wiadomości:
  124
  W giełdzie:
  0
  Gatunek: melodic death metal

  Nazwa: Scar Symmetry

  Bio: Zespół muzyczny powstały w Szwecji w 2004 roku. Ich siedziba znajduje się w szwedzkim mieście Avesta, gdzie znajduje się studio nagraniowe Black Lounge Studios, będące własnością jednego z gitarzystów zespołu, Jonasa Kjellgrena. Scar Symmetry wykorzystuje w swoich piosenkach na przemian niski growl i czysty śpiew. Mimo krótkiego czasu istnienia, zespół zdobył już wierne grono fanów, zdaniem wielu przewyższając osiągnięcia prekursorów gatunku takich, jak Soilwork albo In Flames.
  Teksty Scar Symmetry są często inspirowane wieloma źródłami zewnętrznymi, takimi jak literatura, mitologia, filozofia, religia, science fiction oraz fizyka kwantowa. Piosenki odnoszą się często to teorii spiskowych, konspiracji (sekretne rządy), niewidzialnej kontroli umysłów i nieuchronności zagłady ludzkości z jej własnej ręki (o czym traktuje szczególnie album Pitch Black Progress). Przekazują teorię wszechświata holograficznego (która zapewne zostanie jeszcze bardziej rozwinięta na ich najnowszym albumie, mającym się ukazać 20 czerwca 200 - teorię, że zmysły nas tylko oszukują. Nawiązują również do psychologii: do mrocznych zakątków ludzkiej psychiki ("Chaosweaver"), myślenia osoby o osobowości schizoidalnej ("Dominion") dążenia do odmienności od ogółu ("Deviate from the Form"). Również tematy religijne nie są pomijane, jednak nie tyczą się one żadnej z wielkich światowych religii, w zamian koncentrując się na poszukiwaniu sensu poza nimi, wędrówkach dusz w zaświatach ("Eleventh Sphere"). Tematyka Sci-Fi osiąga swój szczyt w utworze Abstracted, który traktuje o uprowadzeniu człowieka przez kosmitów.

  Dyskografia:

  *2004* Seeds of Rebellion (demo)
  *2005* Symmetric in Design
  *2006* Pitch Black Progress
  *2008* Holographic Universe

  Video:[YOUTUBE]MG6XEzgg7jQ[/YOUTUBE]
   
 4. alagor

  alagor
  Senior Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  21 Kwiecień 2006
  Wiadomości:
  124
  W giełdzie:
  0
  Gatunek: Metal, Crossover, Death metal?

  Nazwa: Frontside

  Bio: Cała historia zaczyna się 15 lat temu w 1993 roku, gdy Astek i Demon po rozpadzie macierzystych zespołów podejmują decyzję o wspólnym tworzeniu. Specyfika miejsca w jakim dorastają oraz bagaż osobistych, nierzadko ciężkich i bolesnych przeżyć w połączeniu z gruntowną edukacją muzyczną, opartą na wiekopomnych dokonaniach największych tuzów konkretnej metalowej sieki - Slayer, Morbid Angel, i piewców hardcore’owej adrenaliny - Suicidal Tendencies, Cro-Mags, Agnostic Front, Warzone - wszystkie te czynniki sprawiają, że odtąd dalszą drogę w rozwoju zespołu będzie wyznaczać coraz to doskonalszy i pełniejszy mariaż metalu z hardcore - FRONTSIDE jako jeden z pierwszych zespołów w Polsce zaczyna grać crossover…
  Ewolucja, wrodzony upór i zawziętość w doskonaleniu warsztatu oraz bezkompromisowe i świeże podejście do ujarzmiania sonicznego chaosu owocują coraz odważniejszymi rozwiązaniami i tym samym z dema na demo, z płyty na płytę coraz większą brutalizację przekazu. Sztywne ramy gatunków muzycznych - takie pojęcie nie istnieje w słowniku FRONTSIDE. Swobodne posługiwanie się nastrojem, harmoniami i melodią w połączeniu z ujarzmionym piekłem sekcji rytmicznej i spajającym wszystko doskonałym wokalem, opartym tak na czystych wokalizach jak i diabelskim, opętańczym ryku wściekłej bestii - to od dawien dawna znak rozpoznawczy tego zespołu. Naturalny eklektyzm w tworzeniu ścieżki dźwiękowej nadchodzącej apokalipsy - można by śmiało powiedzieć…
  Potwierdzeniem tych słów jest szacunek i pełne poparcie wszystkich tych, którzy docenili szczerość i wagę przekazu naszej muzyki. Miano jednego z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce, ogólnopolska nagroda dla najbardziej niszczącego aktu roku 2003 oraz kontrakt zawarty z jedną z najważniejszych europejskich wytwórni są tylko kolejnym potwierdzeniem tych kwestii. I tylko ślepi, sfrustrowani ignoranci dopatrzą się w tych słowach przesady…
  Choć zespół w ciągu ostatniego roku dotykają zmiany personalne, to wbrew proroctwom niewiernych nie traci nic ze swej piekielnej mocy. Simona godnie zastępuje Daron, grający w One Shot Eye, natomiast miejsce frontmana po niespodziewanym odejściu Astka obejmuje Auman, wokalista zespołu Totem. W międzyczasie anglojęzyczna wersja albumu „I odpuść nam nasze winy”, wydana nakładem Regain Records pod nazwą „Forgive us our sins”, trafia poza granice Polski, wzbudzając duże zainteresowanie i bardzo pozytywne reakcje, reprezentowane przez dobre i bardzo dobre oceny w zachodnich e-zinach i portalach muzycznych. Latem A.D. 2004 FRONTSIDE rozpoczyna nagrywanie kolejnego dzieła, już z Aumanem na wokalu, które ma zamknąć usta wszystkim niedowiarkom i malkontentom. Planowany tytuł albumu to „Zmierzch Bogów - pierwszy krok do mentalnej rewolucji”, a jego premiera na ojczystej ziemi nastąpi jeszcze w październiku 2004 roku.
  Obecnie FRONTSIDE to zabójcza i bezlitosna maszyna, w której spiętrza się dziedzictwo thrash metalowej agresji spod znaku Slayer, death metalowego ciężaru Morbid Angel, szwedzkiej melodyki Dismember i hardcore’owego temperamentu nowojorskiej sceny. Wulkan, który nigdy nie ostygnie. Żadnych kompromisów.

  Dyskografia: Kasety demo

  1. Nie Ma Nadziei, Nie Ma Strachu (1994, Pełzacz distro)
  2. Nigdy Do Końca Nie Zaufaj (1995, Psy Wojny Records)
  3. Moja Własna Tolerancja (1997, Enigmatic Records)

  Albumy

  1. Początek ery nienawiści (wspólnie z 1125, 2000, Shing Records)
  2. Nasze jest królestwo… / Our is kingdom… (2001, Metal Mind Productions)
  3. I odpuść nam nasze winy (2002, Mystic Production)
  4. Forgive us our sins (2004, Regain Records)
  5. Zmierzch bogów. Pierwszy krok do mentalnej rewolucji (2004, Mystic Production)
  6. Twilight of the Gods (2006), Mystic Production)
  7. Absolutus (2006, Mystic Production)

  Video: [YOUTUBE]P7n6DMF6dYs[/YOUTUBE]
   
 5. kolololo

  kolololo
  Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  6 Wrzesień 2006
  Wiadomości:
  87
  W giełdzie:
  1
  GatunekMetal
  Nazwa Lux Oculta
  BioLux Occulta - polska grupa muzyczna wykonująca początkowo black metal, w późniejszym okresie działalności grupy wyraźne są wpływy takich gatunków muzycznych jak death metal, doom metal, gothic metal, thrash metal, trip hop oraz jazz. Wypadkową nazwą stylu grupy był awangardowy metal. Zespół powstał w 1994 roku w podkarpackiej miejscowości Dukla. Autorem większości muzyki był instrumentalista klawiszowiec Jerzy "U.reck" Głód, do tekstów lidera i wokalisty zespołu Jarosława "Jaro.Slava" Szubrychta.

  Do 2001 roku zespół wydał dobrze przyjęte przez krytyków cztery albumy studyjne. W 2002 roku grupa zawiesiła działalność w związku z problemami wydawniczymi oraz znikomą promocją wydanego nakładem Maquiavel Music Enterteiment rok wcześniej albumu The Mother And The Enemy.

  Grupa powstała pod koniec 1994 roku w Dukli z inicjatywy gitarzystów, "Petera" i "G.amesa", wkrótce do grupy dołączyli wokalista "Jaro.Slav", perkusista "Ameil", basista "Jackie" oraz instrumentalista klawiszowiec "U.reck". W lipcu 1995 roku grupa zarejestrowała swoje pierwsze wydawnictwo zatytułowane The Forgotten Arts. Tego samego roku muzycy podpisali kontrakt wydawniczy z wytwórnią Pagan Records, nakładem której ukzało się demo The Forgotten Arts. Na przełomie marca i kwietnia 1996 roku w Manerk Studio zespół nagrał swój pierwszy studyjny album pt. Forever Alone. Immortal. Wydawnictwo mimo błędów realizatorskich, pozwoliło zaistnieć grupie na polskim rynku muzycznym. Wkrótce grupę opuścił perkusista "Aemil", którego zastąpił "Kriss", muzyk o większych umiejętnościach, co pozwoliło na rozwinięcie formuły muzycznej. Jesienią 1996 roku zespół zarejestrował interpretacje utworu "Czas zemsty" z repertuaru katowickiej grupy thrashmetalowej Kat, wydany w 1998 roku na kompilacji Czarne Zastępy - W Hołdzie KAT. W 1997 roku w olsztyńskim Selani Studio grupa nagrała drugi album pt.Dionysos inspirowany twórczością takich grup jak Cradle of Filth czy Emperor. Tego samego roku zarejestrowane zostały również utwory na potrzeby kompilacji Maior Arcana zawierającej między innymi nową wersję demo pt.The Forgotten Arts oraz interpretację utworu grupy The Sisters of Mercy pt. Burn wydanej z opóźnieniem w 1998 roku. Wkrótce z zespołu odszedł jej współzałożyciel "G.Ames" oraz basista "Jackie", któremu studia uniemożliwiały dalsze występy. Muzyków zastąpili gitarzysta "Vogg" oraz basista "Martin" występujący w krośnieńskiej grupie Decapitated. W nowym składzie Lux Occulta odbyła trasę koncertową wraz z grupami Damnation, Sacriversum, Hate, Christ Agony, Krabathor, Devilyn oraz Silent Stream of Godless Elegy oraz podczas festiwalu Novum Vox Mortis Festival w Warszawie i Katowicach, występując wraz z Dark Funeral i Hate. Pod koniec 1997 roku grupa grupa rozpoczęła prace nad kolejnym albumem pt.My Guardian Anger. Premiera albumu miała miejjsce podczas objazdowego festiwalu Thrash'Em All w Olsztynie. Wiosną 1999 roku niedługo po zakończeniu nagrań My Guardian Anger grupa wystąpiła min. w Żaganiu, Wrocławiu, Krakowie i Sandomierzu. W maju 2000 roku zespół wystąpił podczas festiwalu Metalmania, wraz z zespołami Tiamat, Opeth, My Dying Bride, Theatre Of Tragedy i Katatonia. W czerwcu grupa podpisała kontrakt z portugalską wytwórnią Maquiavel Music Entertainment. Natomiast w sierpniu zespół wystąpił podczas Silesia Festival w Czechach razem z Haemorrhage, Altar, Dark Funeral i Behemoth oraz na festiwalu Castle Party w Bolkowie wraz z zespołami Moonlight, Last Day’s Of Jesus, Dredful Shadow, Dreamside, Desdemona, Closterkeller oraz Artrosis. W wrześniu grupa kolejny raz wystąpiła na Thrash'em All Festival m.in. z grupami Behemoth i Vader. 19 listopada 2001 roku zespół wydał nagrany na przełomie sierpnia i września w Częstochowskim Studio 333 album zatytułowany The Mother And The Enemy[4]. W 2002 roku grupa zawiesiła działalność w związku z problemami wydawniczymi oraz znikomą promocją wydanego nakładem Maquiavel Music Enterteiment rok wcześniej albumu.

  Dyskografia:
  Dema
  1995 The Forgotten Arts (demo, Pagan Records)

  Albumy
  1996 Forever Alone. Immortal (album, Pagan Records, reedycja Metal Mind Productions)
  1997 Dionysos (album, Pagan Records, reedycja Metal Mind Productions)
  1999 My Guardian Anger (album, Pagan Records, reedycja Metal Mind Productions)
  2001 The Mother And The Enemy (album, Maquiavel Music Enterteiment)

  Kompilacje
  1998 Maior Arcana (The Words That Turn Flesh Into Light) (kompilacja, Pagan Records, reedycja Metal Mind Productions)
  1998 Różni wykonawcy - Czarne Zastępy - W Hołdzie KAT (kompilacja, Pagan Records)


  Na pebie są już wszystkie albumy studyjne - wystarczy poszukać

  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZsaNuTsPTcc[/youtube]
   
 6. PHHatecraft

  PHHatecraft
  Senior Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  26 Maj 2008
  Wiadomości:
  196
  W giełdzie:
  0
  Gatunek: Doom Metal, trip hop, experimental

  Nazwa: 3rd and the Mortal

  Bio:
  Norweska eksperymentalno-metalowa kapela założona w Trondheim w Norwegii w roku 1992 przez Rune Hoemsnes, Finn Olava Holthe, Geira Nilssena, Trond Engum i Kari Rueslatten. Zaczynali od doom metalu na kolejnych albumach przechodząc w kierunku trip hopu i brzmień eksperymentalnych.

  Dyskografia:
  Studio albums

  * Tears Laid in Earth (1994)
  * Painting on Glass (1996)
  * In This Room (1997)
  * Memoirs (2002)

  Singles

  * "Stream" (1996)

  EPs

  * Sorrow (1994)
  * Nightswan (1995)

  Demos

  * The 3rd and the Mortal (1993)

  Compilations

  * EP's and Rarities (2004)
  * Project Bluebook: Decade of Endeavour (2005)


  http://pl.youtube.com/watch?v=ZPSRFTjRtOI&feature=related
  W razie czego uploaduje.
   
 7. kolololo

  kolololo
  Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  6 Wrzesień 2006
  Wiadomości:
  87
  W giełdzie:
  1
  gatunek Grindcore
  nazwa Pig Destroyer (wieprz niszczyceil, hehe :D)
  bioZespół Grindcore’owy założony przez trzech amerykanów. Agresja, wściekłość i świetna technika, te określenia charakteryzują to, co gra PD. Zespół powstał równo 10 lat temu z inicjatywy znudzonego graniem w Agoraphobic Nosebleed gitarzysty Scotta Hulla. Oprócz niego, w PD udziela się wokalista J.R. Hayes, klawiszowiec Blake Harrisson, oraz garowy Bryan Harvey. Pig Destroyer przez niektórych krytyków jest chwalony za bardzo równy poziom swoich płyt. Ich koncerty kipią energią, a sami muzycy zachowują się na scenie jak zwierzęta.

  dyskografia
  Split with Orchid EP (1997)
  Demo (1997)
  Explosions In Ward 6 CD (1998)
  Split with Gnob EP (1999)
  Split with Isis EP (2000)
  7" picture disc EP (2000)
  38 Counts of Battery CD (2001) Compilation of all preceding releases.
  Prowler in the Yard CD (2001)
  Split with Benumb CD (2002)
  Painter of Dead Girls (tracks from Gnob and Benumb splits, 2004)
  Terrifyer CD (2004)
  Split with Coldworker and Antigama EP (2007)
  Phantom Limb CD (2007)


  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3ukYkC7Ek-0[/youtube]
   
 8. amarant

  amarant
  Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  20 Sierpień 2005
  Wiadomości:
  43
  W giełdzie:
  0
  Gatunek Muzyczny: Metal
  Nazwa Kapeli: Behemoth
  Krótkie Bio:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Behemoth (po co kopiować ;) )
  Dyskografia:
  * 1995 – Sventevith (Storming Near the Baltic)
  * 1996 – Grom
  * 1998 – Pandemonic Incantations
  * 1999 – Satanica
  * 2000 – Thelema.6
  * 2002 – Zos Kia Cultus (Here and Beyond)
  * 2004 – Demigod
  * 2007 – The Apostasy

  http://pl.youtube.com/watch?v=_sNY-2Hd4Dw
   
 9. amarant66

  amarant66
  Senior Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  27 Czerwiec 2007
  Wiadomości:
  164
  W giełdzie:
  0
  Gatunek Muzyczny: Industrial Metal
  Nazwa: Sybreed
  Krótkie Bio:
  Założony w 2003 roku w Genewie zespół wykonujący Industrialny metal. Jego brzmienie charakteryzuje się „gęstą”, techniczną grą sekcji rytmicznej, groove-metalową dynamiką i programowanymi podkładami syntezatorowymi w stylu późnego Front Line Assembly. Zespół wydał dotychczas dwie płyty, „Slave Design” w 2004 oraz „Antares” w 2007 roku. Ścieżki bębnów na tę ostatnią nagrał znany ze Scarve oraz Soilwork Dirk Verbeuren (Alex, perkusista grający na pierwszej płycie zespołu odszedł by założyć grający w podobnych klimatach zespół Etna).

  Discography
  * Slave Design-2004
  * Antares-2007

  Występ Live:
  [YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=QFi-9VxAEME[/YOUTUBE]


  Link do ich myspace'a gdzie można przesłuchać ich piosenek:
  http://www.myspace.com/sybreed
   
 10. amarant66

  amarant66
  Senior Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  27 Czerwiec 2007
  Wiadomości:
  164
  W giełdzie:
  0
  Gatunek Muzyczny: Industrial Metal
  Nazwa: Dagoba
  Bardzo krótkie Bio:
  Francuski zespół wykonujący industrial metal powstały w Marsylii
  Dyskografia:
  *(2001) Release The Fury (EP)
  *(2003) Dagoba (CD)
  *(2006) What Hell Is About (CD)
  *(2008) Face The Colossus (CD)

  Klip:
  [YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=dpOYNqjQPdk[/YOUTUBE]

  Ich profil na MySpace.com:
  http://www.myspace.com/dagoba
   
 11. zakwasny

  zakwasny
  Junior Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  13 Wrzesień 2008
  Wiadomości:
  16
  W giełdzie:
  0
 12. Cipher

  Cipher
  Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  21 Sierpień 2008
  Wiadomości:
  62
  W giełdzie:
  0
  Gatunek Muzyczny: Punk Rock
  Nazwa Kapeli: 100 Tvarzy Grzybiarzy
  Krótkie Bio: Nic ciekawego
  Dyskografia: -
  Video:
  [YOUTUBE]LzQs1HIkKNk[/YOUTUBE]
   
 13. Reserva

  Reserva
  Junior Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  16 Kwiecień 2007
  Wiadomości:
  19
  W giełdzie:
  0
  Wszyscy to przewidywali. Prasa specjalizująca się w muzyce metalowej, przedstawiciele przemysłu muzycznego, a przede wszystkim dzieciaki, które miały okazję widzieć Bullet For My Valentine na koncertach. Oni doskonale wiedzieli, że pochodząca z walijskiej miejscowości kapela ma w sobie coś wyjątkowego. Już wkrótce przekona się o tym reszta świata.
  Rok 2005 był decydującym w karierze kwartetu. Zdołali sprzedać swoje pierwsze brytyjskie tournée, dali porywające koncerty podczas gali Metal Hammer Golden Gods Awards oraz w czasie Day Of Rock zorganizowanego przez pismo Kerrang!, no i przede wszystkim zachwycili publiczność na festiwalu Reading. Ponadto udało im się nakręcić teledysk w dość osobliwej scenerii, a mianowicie w słoweńskich jaskiniach. A to zaledwie początek.

  Chłopcy nie są bynajmniej zakończeni swoją ponadprzeciętną aktywnością. Matt Tuck, świetnie prezentujący się wokalista i gitarzysta, tak nieskromnie tłumaczy popularność, którą nietrudno udało im się zdobyć - "To, co odróżnia nas od innych kapel, to wierność metalowym korzeniom. Kurczowe trzymanie się agresywnego i brutalnego stylu. Jednocześnie jednak potrafimy pisać dobre, chwytliwe piosenki". Zgrabne melodie są niezbędne. A wtedy, wystarczy, aby za to wszystko odpowiedzialny był młody i świetnie wyglądający rockowy zespół z początku XXI wieku. Taka kombinacja nie może zawieść.

  Debiutancki longplay formacji, "Poison" (premiera 13 marca 2006 roku) sprostał oczekiwaniom fanów, czego dowodem były pierwsze miejsca rockowych zestawień. Młodzieńcy ciężko pracowali na swój sukces, tak ciężko, że Matt trafił do szpitala.

  - "Robiliśmy mnóstwo rzeczy" - mówi artysta. - "Moje ciało w pewnym momencie powiedziało dosyć". Nie był to jedyny zdrowotny problem w szeregach zespołu. Podczas skądinąd udanego tournée po Japonii, perkusista, Michael "Moose" Thomas, zaraził się potencjalnie śmiertelna odmianą ptasiej grypy. "To było przerażające" - wspomina instrumentalista. - "Spędziłem noc pod kroplówką. Chyba podłapałem chorobę, w słoweńskich jaskiniach".

  Jaskinie, o których mowa to Postojna Caves w Słowenii, gdzie zespół nagrywał klip do numeru "Suffocating Under The Words Of Sorrow (What Can I Do)". - "To było najbardziej heavy metalowe miejsce, jakie można sobie wyobrazić - pod ziemią z niesamowitymi stalaktytami. Było obłędne, ale cały czas miałem lekką paranoję, że odpadną i runą na mnie" - mówi perkusista. - "Ponadto nad wejściem wyryty był po łacinie napis: "Wejdźże podróżniku w głąb nieskończoności". Abolutnte szaleństwo" - dodaje gitarzysta, Michael "Padge" Padget. Nawet zastanawialiśmy się czy nie zatytułować tak albumu.

  Pomimo szalenie napiętego grafiku, grupa zdołała pokazać się na okładce szanowanego rockowego pisme "Kerrang!". Następna w kolejce była okładka magazynu Metal Hammer. Do największych sukcesów należała jednak trasa po Wielkiej Brytanii. Bilety na koncerty wyprzedały się w całym kraju w przeciągu kilku tygodni.

  Niezapomnianym przeżyciem dla artystów były wstępy na festiwalach w Reading i Leeds, gdzie formacja miała okazję zagrać przed potężnym tłumem. - "W Reading po raz pierwszy występowaliśmy na głównej scenie i daliśmy sobie radę" - wspomina Matt. - "Miałem sucho w ustach, ale wszystko wypadło naprawdę nieźle. Kiedy jesteś na scenie, nie przyglądasz się dla ilu dokładnie osób grasz, tylko starasz się robić swoje jak najlepiej".

  Mnogość zajęć nie przeszkadza Walijczykom w tworzeniu planów. W typowym dla nich stylu, są one ambitne i zuchwałe. - "Po pierwszym klasycznym albumie, nagramy drugi klasyczny album, a następnie trzeci i czwarty i tak do końca" - zapewnia Moose. - "Tak jak wspomniałem, tworząc klasyczne piosenki zapewnimy sobie wieczną sławę i chwałę. Zamierzamy być metalowym odpowiednikiem Johna Lennona". Jedno jest pewne, zespół będzie potrzebował coraz większych sal koncertowych.

  Skład:

  Matthew "Matt" Tuck - wokal, gitara elektryczna
  Michael "Padge" Padget - gitara elektryczna
  Jason "Jay" James - gitara basowa
  Michael "Moose" Thomas - perkusja

  Byli członkowie zespołu:

  Nick Crandle - gitara basowa

  Dyskografia (Pełna dyskografia i tracklisty):

  01. Bullet For My Valentine (EP) (2004)
  02. The Poison (2005)
  03. Hand Of Blood (EP) (2005)
  04. Hand Of Blood (EP): Live At Brixton (2006)
  05. Scream, Aim, Fire (2007)

  Oficjalna strona internetowa: www.bulletformyvalentine.de
  MySpace: www.myspace.com/bulletformyvalentine
  Polskie forum fanów: www.bullet.mojeforum.net/  Polecam są naprawdę zaje*iści!
   
 14. kidl3r

  kidl3r
  New Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  16 Styczeń 2008
  Wiadomości:
  6
  W giełdzie:
  0
 15. JiHAD^

  JiHAD^
  Guest

  Dzieciaki... właśnie emo dzieciaki są słuchaczami tego kiczowatego zespołu, więc ja podziękuje.
  Chyba w prasowaniu koszul...
   
 16. blackmatik

  blackmatik
  New Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  24 Sierpień 2008
  Wiadomości:
  9
  W giełdzie:
  0
  koleś. ty sam zes emo. bullet jest dobry jesli nie sa jednym z leprzych zespolow metalowych. a emo to sa ty i tokio hotel.
   
 17. blackmatik

  blackmatik
  New Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  24 Sierpień 2008
  Wiadomości:
  9
  W giełdzie:
  0
  ty wiesz co to byc punk lub punk-rock?? KSU, Włochaty to są punkowe zespoły a bullet, trivium i co tam moze byc jeszcze, rootwater, black river i takie cosie podobne to je byc metal. Punk nie jest tak "ostry" i niesłyszłem jeszcze punkowgo kawalka w ktorym ktos tak "ryczy".;p
   
 18. Kisielekrlz

  Kisielekrlz
  Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  21 Maj 2008
  Wiadomości:
  49
  W giełdzie:
  0
  BFMV to metalcore i to raczej słabiutki. Posłuchajcie sobie As i lay dying, All that remains, Killswitch engage czy Caliban to jest prawdziwy metalcore a Bullet to IMO popłuczyny (zostane zjechany przez "fanuff" tej kapelki). A doszczętnie rozwaliło mnie to zdanie z opisu:
  Ach co za brutalność rozpier.dala mi bębenki i mózg mi sie gotuje taka to sieka:D
  No bez jaj. Świetnie wyglądający zespół rockowy? To też dyskusyjne bo poza wyglądem (IMO do dupy) niczym specjalnym sie nie wyróżniają.
  Ale offtop sie zrobił. Żeby nie było zaprezentuje za***isty zespół

  SOILWORK
  Soilwork – szwedzka melodic death metalowa grupa utworzona w 1995 roku pod nazwą Inferior Breed. Po wydaniu dema "In Dreams We Fall Into The Eternal Lake" nazwa została zmieniona na Soilwork, która według muzyków bardziej odpowiadała stylowi prezentowanej przez nich muzyki. Ich wyjątkowy styl typowy dla metalu z Göteborga stanowiły ciężkie metalowe riffy z końca lat 70. i początku 80, ale na ich nowych płytach znajdziemy także elementy z Amerykańskiego alternatywnego metalu co dodaje melodyczności ich utworom. Najnowsze utwory zawierają więcej śpiewu i wyraźniejsze bardziej wpadające w ucho melodie.

  Pod koniec 2005 roku, gitarzysta Peter Wichers opuszcza zespół. Teraz zajmuje się produkcją muzyki dla innych zespołów. Ta zmiana powoduje wśród fanów niezadowolenie ponieważ Wichers był bardzo ważnym członkiem zespołu. Miał swój wyjątkowy styl, którego nikt nie zastąpi.

  4 lutego 2007 roku Soilwork poszukiwał nowego gitarzysty ze Szwecji. Na trasie koncertowej tymczasowym gitarzystą zostaje Andreas Holma. Po tej trasie koncertowej planują wybrać jednego z gitarzystów, których mieli podczas koncertowania. 17 Lutego zespół podczas House of Metal Festiwal w Umeå ogłasza, że ich nowym gitarzystą zostaje Daniel Antonsson.

  W marcu 2007 roku zespół zaczął nagrywać materiał na nowy album zatytułowany "Sworn to a Great Divide", prace nad albumem zakończyły się w czerwcu. Płyta ukazała się 19 października 2007 roku
  Dyskografia:
  * "Steelbath Suicide" (1998)
  * "The Chainheart Machine" (2000)
  * "A Predator's Portrait" (2001)
  * "Natural Born Chaos" (2002)
  * "Figure Number Five" (2003)
  * "Stabbing the Drama" (2005)
  * "Sworn to a Great Divide" (2007)

  [YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=zOzCx-3h-jo[/YOUTUBE]
   
 19. Cipher

  Cipher
  Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  21 Sierpień 2008
  Wiadomości:
  62
  W giełdzie:
  0
  Gatunek Muzyczny: Białoruski Rock
  Nazwa Kapeli: N.R.M.
  Krótkie Bio:

  Z wikipedii:

  N.R.M. (Niezaležnaja Respublika Mroja - Незале́жная Рэспу́бліка Мро́я - Niepodległa Republika Marzeń) – białoruski zespół rockowy, założony w 1994 roku przez członków zespołu Mroja. Nie tylko zjawisko muzyczne, ale także fenomen socjologiczny - dzięki niemu wielu Białorusinów zaczęło używać na co dzień języka ojczystego. Strona internetowa zespołu jest swego rodzaju wirtualnym państwem.

  Muzycy N.R.M. byli jednymi z bohaterów filmu dokumentalnego Mirosława Dembińskiego Muzyczna partyzantka z 2007 roku, zaprezentowanego na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie.

  Dyskografia:
  Łałałała (1995)
  Odzirydzidzina (1996)
  Made in N.R.M. (1997)
  Pašpart hramadzianina N.R.M. (Paszport obywatela N.R.M. - 1998)
  Akustyčnyja kancerty kanca XX stahodździa (Akustyczne koncerty końca XX wieku - 1999)
  Samotnik (2000)
  Try čarapachi (Trzy żółwie - 2000)
  Dom kultury (2002)
  Spravazdača 1994-2004 (Sprawozdanie 1994-2004, 2004)
  06 (2007)
  Video:
  [YOUTUBE]HwYF5umXKd0[/YOUTUBE]

  Przyjemnie się słucha.
   
 20. kaco321

  kaco321
  Guest

  Nie jest to mój ulubiony zespół, ale jest warty polecenia.

  Gatunek Muzyczny: Punk Rock, Post Grunge
  Nazwa Kapeli: Blood Red Shoes
  Biografia: Zespół z Wielkiej Brytanii, założony w 2005r. przez:
  * Stevena Ansella (wokal, perkusja)
  * Laurę-Mary Carter (wokal, gitara).
  Często są porównywani do White Stripes, lecz grają zupełnie inną muzykę. Inspiracjami dla grupy są: Nirvana, Sonic Youth, Fugazi czyli również świetne kapele. Jak ktoś był na Jarocinie w tym roku, to miał okazję ich zobaczyć.
  Dyskografia:
  Box of Secrets - 14.04.2008
  Video: Blood Red Shoes - I Wish I Was Someone Better
  [YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=Jtt2gM3rpZE&feature=related[/YOUTUBE]
  (Moją ulubioną piosenką jest "Say Something, Say Anythig", ale tamta jest najbardziej znana, więc może coś w niej jest :))
   
 21. Lamerek

  Lamerek
  New Member
  Użytkownik

  Dołączył:
  24 Kwiecień 2005
  Wiadomości:
  6
  W giełdzie:
  0
  Gatunek Muzyczny: Mieszany (Rymowany - przeważnie)
  Nazwa Kapeli: Zakon X

  Krótkie Bio
  Patent nagrywek powstał ze spontanicznego pomysłu klausa i adolfa około 2004 roku, od dissu na pewnego tibijczyka, kiedy to wszyscy z nas zajarani byli tą grą na potęgę. Można powiedzieć że tak zaczęła się cała historia. Po nagraniu około 5 kawałków i jakichś tam skitów nagrywki przycichły, każda nasza kolejna ustawka była po prostu pewna co do skutków - nie nagrywamy bo.... i dziesiątki powodów które odsuwały nas od realizacji kolejnych nagrań. W końcu w 2008 roku, jeden z membersów zakonu nagrał sobie dla jaj kilkunasto sekundowy fristajl i wysłał go Gustawowi, ten odnajdując w tym dobrą polewkę, w jakiś sposób nakręcił do rozwinięcia owego krótkiego tekstu i w ten sposób powstały POLSKIE RAPSY. I tak można by powiedzieć historia zaczęła się od nowa, tym razem w jednostkowym jednak wykonaniu - teraz efekty "pracy" możecie oceniać tu na profilu.


  Video z youtube z ulubiona piosenka.
  http://pl.youtube.com/watch?v=Ux_W_sN4qdg
   

REGULAMIN FORUM REGULAMIN DZIAŁU KRYTYKA I RECENZJE REGULAMIN PODFORUM MUZYKA, KONCERTY, TEATR

Poleć tę stronę